TAVADA HAMSİ KIZARTMASI

  Mücâdele Sûresi 22 -Allah’a ve ahiret gününe iman eden hiçbir topluluğun, babaları, oğulları, kardeşleri yahut kendi soy-sopları olsala...

 Mücâdele Sûresi
22 -Allah’a ve ahiret gününe iman eden hiçbir topluluğun, babaları, oğulları, kardeşleri yahut kendi soy-sopları olsalar bile, Allah’a ve peygamberine düşman olan kimselere sevgi beslediğini göremezsin. İşte Allah onların kalplerine imanı yazmış ve onları kendi katından bir ruh ile desteklemiştir. Onları, içlerinden ırmaklar akan ve içlerinde ebedi kalacakları cennetlere sokacaktır. Allah onlardan razı olmuş, onlar da Allah’tan razı olmuşlardır. İşte onlar, Allah’ın tarafında olanlardır. İyi bilin ki, Allah’ın tarafında olanlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

Ahzâb Sûresi

32 - Ey Peygamber’in hanımları! Siz, kadınlardan herhangi biri gibi değilsiniz. Eğer Allah’a karşı gelmekten sakınıyorsanız (erkeklerle konuşurken) sözü yumuşak bir eda ile söylemeyin ki kalbinde hastalık (kötü niyet) olan kimse ümide kapılmasın. Güzel (ve doğru) söz söyleyin.
 33 - Evlerinizde oturun. Önceki cahiliye dönemi kadınlarının açılıp saçıldığı gibi siz de açılıp saçılmayın. Namazı kılın, zekatı verin. Allah’a ve Resülüne itaat edin. Ey Peygamberin ev halkı! Allah sizden ancak günah kirini gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor.
34 - Siz evlerinizde okunan Allah’ın âyetlerini ve hikmeti hatırlayın. Şüphesiz Allah en gizli şeyi bilendir, hakkıyla haberdardır.
35 - Şüphesiz müslüman erkeklerle müslüman kadınlar, mü’min erkeklerle mü’min kadınlar, itaatkar erkeklerle itaatkar kadınlar, doğru erkeklerle doğru kadınlar, sabreden erkeklerle sabreden kadınlar, Allah’a derinden saygı duyan erkekler, Allah’a derinden saygı duyan kadınlar, sadaka veren erkeklerle sadaka veren kadınlar, oruç tutan erkeklerle oruç tutan kadınlar, namuslarını koruyan erkeklerle namuslarını koruyan kadınlar, Allah’ı çokça anan erkeklerle çokça anan kadınlar var ya, işte onlar için Allah bağışlanma ve büyük bir mükafat hazırlamıştır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MALZEMELER

*1 kg hamsi
*1 sb mısır unu(mısır unum kalmadığı için normal unla yaptım ve baharat koydum)
*her bir tavayı yağlayacak kadar sıvıyağ.

HAZIRLANIŞI

hamsileri güzelce ayıklar ve yıkarız
 un ve baharatla iyice karıştırırız
her tavanın tabanını azıcık yağlar ve hamsileri sık sık dizeriz.
harlı ateşte hamsilerin bir yüzünü pişririz
bir tabak yardımıyla şeklini bozmadan ters çevirip diğer yüzünü pişririz
tabaklara koyup limonla sıcak servis yapılır

Daha Fazla Lezzet

NEW 3708305629702085

Yorum Gönder

4 yorum

lezzet sarayı dedi ki...

nefis olmuş.

fuat gencal dedi ki...

Çok güzel çok leziz ve iştah açıcı olmuş. Ellerinize, emeğinize sağlık.

Saygılar.

susamcorekotuFeriha dedi ki...

şimdi tam zamanı, mısır unlu da bir başka oluyor:) afiyet şifa olsun

Limon çiçekleri dedi ki...

Ellerinize sağlık.Marifetli ellerden çıkan hamsilerde bir başka olur.Geçenlerde Erzurumla ilgili yaptığınız yorumu unuttum sanmayın.Bilmukabele nazik ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ediyorum.Memleketimi bende siz gibi çok özlüyorum.Blogunuzu merakla izliyor,İçimizi rahatlatan,yol gösteren yazılarınız için müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.Allah razı olsun...sevgiler

SİTEMİZE ABONE OLUN

Image and video hosting by TinyPic

facebook twitter instagram youtube

DİLEK HANIMIN MUTFAĞI

DİLEK HANIMIN MUTFAĞI
Erzurum'luyum Malatya'nın geliniyim.Evli ve 3 çocuk annesiyim.Mutfakta zaman geçirmek,değişik tarifler denemek ve bunu sizlerle paylaşmak çok güzel,lezzetin dili dilekhaniminmutfagi.com da

Bu Blogda Ara

BURALARDAYIZ

İNSTAGRAM

FACEBOOK

PİNTERST

Popüler Yayınlar

Blog Arşivi

item