BEYAZ YUMURTA KABUKLARINI ATMAYIN !! ÇAMAŞIRLARINIZI BEYAZLATMADA KULLANIN!!! VE DAHASI....

Beyaz çamaşırlarınızı attığınız makinaya iki adet opak çorabı içi içe geçirmek kaydıyla   yada tülbendin içine resimdeki gibi yumurta...Beyaz çamaşırlarınızı attığınız makinaya iki adet opak çorabı içi içe geçirmek kaydıyla  yada tülbendin içine resimdeki gibi yumurta kabukları  atılırsa kar gibi beyaz olmaları sağlanır.Her iki tarafını sıkıca düğümleyin ki makinaya  zarar vermesin.Ben yaklaşık 3 yada 4 aydır kullanıyorum çamaşırlarım kar gibi çıkıyor.Beyaz çamaşırlarınızı attığınız makinaya iki adet opak çorabı içi içe geçirmek kaydıyla  yada tülbendin içine resimdeki gibi yumurta kabukları  atılırsa kar gibi beyaz olmaları sağlanır.Bunu tüllerinizi yıkamada da kullanabilirsiniz çok iyi sonuç verecektir.
Beyaz çamaşırlarınızı attığınız makinaya (  iki adet opak çorabı  içi içe geçirmek kaydıyla  yada tülbendin içine resimdeki gibi )  yumurta kabukları  atılırsa kar gibi beyaz olmaları sağlanır.Yumurta kabuklarını önce sirkeli suyla yıkayın sonra iki kat çorabın içine koyun düğümleyin  her beyazları çamaşırları yıkamada bu düğümlü torbayı da çamaşırlarla beraber içine atın arasıra çorabın delinmediğinden emin olmak için kontrol edin.

  DAHASI....


*Yumurta kabukları biraz sabunlu suyla karıştırılıp tencere ve tavalarınızı temizliyebilirsiniz. Toksik olmayan bir temizleyicidir.

*Mutfak lavabonuzun süzgecinin içine birkaç parça yumurta kabuğu serpiştirin.  Yavaş yavaş kırıldığından borularınızı doğal olarak temizleyecektir.

*Bahçeniz varsa, bahçedeki kemirici kurtları , salyangozları uzaklaştırmak için doğal bir ilaçtır. Yumurta kabuklarını kırıp sebzelerinizin çiçeklerinizin içine atın.

*Cildinizin renk düzensizliği ve yeniden tazelik kazandırmak için yumurta kabuklarını havanda ezin. Bir tozu biraz yumurta akıyla karıştırın ve yüzünüze sürün. Bu maskeyi 15 -20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.*Bir kabın içine yıkadığınız yumurta kabuklarını koyun.  Üstüne elma sirkesi dökün ve birkaç gün içinde bırakın.  Kaşınan ciltte ve cilt tahrişlerin de kullanabilirsiniz. Rafadan yediğiniz yumurtaların içini yıkayıp.  Toprak ve tohum atın. Tohumlar filizlendiğinde, başka yere ekmek için yumurta kabuklarını kırıp kabuklarla beraber toprağa ekin.  Toprakta parçalanma özelliğine sahiptir yumurta kabuğu.
Daha Fazla Lezzet

DUYURU 4706856682037279337

Yorum Gönder

2 yorum

Adsız dedi ki...

Çiğ yumurtamı yoksa haşlanmış yumurtaların kabuklarımı Sibel

Dilek Hanımın Mutfağı dedi ki...

farketmiyor benim kesedeki yumurta kabuklarının çoğu çiğ. kabukları yıkayıp çorap kesenin içine bırakıyorum, yaklaşık 3 yada 4 aydır kullanıyorum. size garanti diyorum çamaşırlarınız bembeyaz olacaktır.

PAYLAŞ

Image and video hosting by TinyPic

Sosyal Medya

facebook twitter google+ youtube

Bu Blogda Ara

BURALARDAYIZ

FACEBOOK

PİNTERST

DİLEK HANIMIN MUTFAĞI:Erzurum'luyum Malatya'nın geliniyim.Evli ve 3 çocuk annesiyim.

DİLEK HANIMIN MUTFAĞI:Erzurum'luyum Malatya'nın geliniyim.Evli ve 3 çocuk annesiyim.
Mutfakta zaman geçirmek,değişik tarifler denemek ve bunu sizlerle paylaşmak çok güzel,lezzetin dili dilekhaniminmutfagi.com da

Popüler Yayınlar

Blog Arşivi

Tariflerini videolarını izlemek mümkün

https://www.youtube.com/channel/UCr6wUXqMHGxf4Sx5eZn9Qlw
item